Buradasınız:Anasayfa » Finans Ekonomi » Para Biriktirmenin Püf Noktaları

Para Biriktirmenin Püf Noktaları

Para Biriktirmenin Püf Noktaları

Para Biriktirmenin Püf Noktaları

Para biriktirmek istiyorsunuz ama bir türlü biriktiremiyorsunuz değil mi? Her ay yeni bir plan yapıp ay sonunda elde avuçta bir şey kalmayınca yeni yöntemler geliştirmek için arayışa giriyorsanız yazımızı okuyun.

Para biriktirmek için bazı alışkanlıklarımızı değiştirmemiz gerekiyor. İlk olarak dışarıda yemek yeme alışkanlığımızı dizginlemeliyiz. Hem para biriktirir, hem de sağlıklı beslenmiş olursunuz.

Alışveriş yaparken markalar konusunda bilgi sahibi olursanız, aynı özelliklere sahip en pahalı olan ürünü değil, daha ucuz olanı alırsınız, paranız cebinize kalır.

Sigarayı bırakın. Sağlığınız düzelsin, paranız size kalsın.

Alışveriş Yaparken Dikkat Edin

Açken alışveriş yapmayın, sarhoşken ve mutsuzken de yapmayın. Kısacası negatif bir durumdaysanız alışveriş yapmaktan kaçının. Gereksiz şeyler almamış olursunuz.

Dışarı çıkarken kredi kartlarınızı yanınıza almayın, özellikle alışverişe gidiyorsanız. Yanınızda sadece ihtiyacınız olan kadar para bulundurun.

Telefon tarifenizi gözden geçirin, gerçekten o kadar yüksek bir fatura ödeyecek kadar çok konuşmanız gerekip gerekmediğine karar verin ve daha uygun bir tarifeye geçiş yapın.

Yeni çıkan bütün teknolojik aletlere sahip olmaya çalışmayın, unutmayın ki bunun sonu yok. Yalnızca gerçekten ihtiyacınız olan ürünleri alın.

Taksitli alışverişlerden uzak durun, büyük bir para tuzağı olduklarını unutmayın.

Yazar Hakkında

Yazı Sayısı : 319

Bu site bir Seocu.com projesidir. Onnline Reklam 2003 - 2013 | Profesyonel seo hizmetleri

Yukarı Dön